YouTube’dan İçerik Kaldırma

KENAN ALTUN
1 min readNov 21, 2018
Youtube’dan İçerik Kaldırma

YouTube’da milyonlarca içerik arasında size, markanıza, şirketinize, değerlerinize ve güvenliğinize zarar verecek içerik olduğunu tespit ederseniz bu içeriğin kaldırılması için https://www.youtube.com/reportingtool/legal linkini ziyaret edip ilgili bilgileri, yayınlanan videoyu ve açıklamaları girdiğinizde YouTube tarafından değerlendirilip içerik kaldırılabiliyor.

Örneğin ticari markanız var ve başka birisi markanıza zarar verecek veya onu taklit eden bir içerik yüklemişse, “Ticari Marka İhlali” alanını seçerek iletişim bilgilerinizi doldurduktan sonra marka tescil belgenizi PDF formatında ekleyerek markanın size ait olduğunu ve yükleyen kişiye bu bilgilendirmenin gönderileceği gibi kutucukları işaretleyerek başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Başvuru değerlendirmesi için bir süreç geçiyor ve tarafınıza bilgilendirme yapılarak içerik kaldırılıyor. Bu işlem aslında çok basit yapılabiliyor ama bu iş karşılığında ciddi paralar talep ederek yapanlar olduğunu da duydum. Bence gerek yok, kendinizde yapabilirsiniz.

Bana bir kahve ısmarlamak isterseniz yukarıdaki butona tıklayabilirsiniz

--

--